تبلیغات
 وصیت نامه شهید ولی الله تاک
بسم الله الرحمن الرحیم
« الهی هب لی کمال الانقطاع الیک »
خدایا! دلم را از هر دری نا امید و به درگاه خود متوجه ساز و لحظه ای مرا به خود وا مگذار.
« الهی لا تکلنی الی نفسی طرفه عین ابدا »
خدایا! باورم شده که راهی جز به سوی تو و امیدی جز به امید تو نیست، الهی! در این حیرتکده دنیا مظاهر فریبنده از هر سو انسان را به ضلالت می کشد و سینه ها و قلب ها که عرش خدایند به شیطان سپرده می شوند.
خدایا! در این دیار جز آنان که کوچکی خود و عظمت خود را بازیافته اند و نجات را پیشه کردند و دیگران همه یا اسیر کبر شده اند و طغیان کردند، یا اسیر جهل شدند و شرک ورزیدند، یا ننگ و نفاق را پذیرفتند و جامه فریب پوشیدند، ای خدای مهربان من همه این ها را دچار شدم و باز اعتراف می کنم که « الهی لا تکلنی الی نفسی طرفه عین ابدا »
خدایا! دستم را بگیر. خدایا! بر بندگانت ترحّمی کن و خمینی عزیز را زنده بدار تا پرچم هدایت را به امام مهدی - عجل الله تعالی فرجه - بسپارد و به امّت مسلم توفیق ده که ولایت فقیه را درک کنند و بیش از این به اطاعت امام خمینی و روحانیت گردن نهند، تا آنجا که حتّی در خیال خود گفتار امام را مو به مو تصدیق کنند و آنجا که سخن امام با گفتارشان مخالف باشد سخن خود را بر دیوار بکوبند، إن شاءالله. ای محمد - صلی الله علیه و آله - ای فرستاده خدا! قرآنت را فراموش کردم و گمراه شدم، نکند پیش خدا شکایتم کنی که: « انَّ قومی اتخذوا هذا القرآن مهجورا » (فرقان/30)
ای پیامبر! تو مظهر رحمتی؛ مسلمان زندگی نکردم ولی توبه می کنم، شفاعتم کن و از دوزخ رهایم کن. برادران! قرآن را فراموش نکنید، دوای دل های حیران شما در قرآن و راهنمای راه پر خطر هدایت در قرآن است. به جای چپ و راست و این سو و آنسو پریدن، شما را به قرآن قسم، اسلام را از قرآن و سنت و روحانیت بیاموزید، تا دنیا قفس تنگ و پوچ برایتان نشود و دل هایتان را با سجده های طولانی و با تضرع خاشع کنید. به نوای قرآن و سخنان ائمه - علیهم السلام - گوش دهید، آنگاه آرامشی که دل های اصحاب رسول الله را مطمئن کرده بود، دل های نا آرامتان را آرامش می دهد.
ای علی - علیه السلام - ! تو به گوش کر من خطبه همام و نهج البلاغه می خواندی و من به سخنان غرب زده های چپ و راست دل داده بودم، عذر می خواهم، دنباله راه تو نرفتم و شیعه تو نبودم ولی تو امام رحمتی و خاندانت مهربانی را از پیامبر- صلی الله علیه و آله - به ارث برده اند، ببخشیدم به خون حسین - علیه السلام - و گریه های فاطمه - سلام الله علیها - که پشیمانم.
ای برادر، پدر و خواهرم! هرگز در مرگ من نگریید و از همه دوستانم تمنّا می کنم بر حسین - علیه السلام - و اصحابش گریه کنید و به آنها که پرده گناه، دلشان را سخت کرده وصیتی می کنم، قدری بر فردایتان بگریید تا خدا رحمتتان کند و دل ها را با گریه پاکیزه کنید تا عرش خدا شود، إن شاءالله.
ای مهدی موعود ای فرزند فاطمه! زندگی بی تو رنگ ندارد، تو شاهدی که چگونه جوان پر غرور دیروز، امروز خاشعانه سر بر خاک عزلت نهاده و اشک می ریزد، خود را بر خاک می مالد و استغفار می کند و چون نام تو و فراق طولانی تو را به یاد می آورد زیر لب شکایت می کند که « الهی عظم البلاء » ای مهدی - عجل الله تعالی فرجه - ! تو بر این امت، رحمت فرست و از درد فراق رهایش کن و ای مهدی - عجل الله تعالی فرجه - ! کمکم کن که مسلمان بمیرم، نام تو بر زبانم باشد و همراه لشکر اسلام کمر کفر را بشکنیم، إن شاءالله.
سلام بر خمینی عزیز. ای نائب به حق مهدی - عجل الله تعالی فرجه - ! کمکم کن که تاریخ این گونه روشنگری ندید، کور باد چشم خفاشانی که هنوز خود را تسلیم ولایت این فقیه اسلام نکرده اند و بخشیده باد نافرمانی ها و کجروی هایم از خط امام که هر گاه از خود اظهار کردم در ضلالت افتادم و آنگاه که گوش به سخن امام خمینی دادم راه خدا را یافتم، خدایا! « ثبت قلوبنا علی دینک » إن شاءالله.
سلام بر امام حسین - علیه السلام - که بدن بی سرش در دشت کربلا تکه تکه شد و سلام بر 72 تن از یاران امام حسین - علیه السلام- .
اگر جسدم یافت نشود، قبر محمد شهید(فرزند خواهر) مانند قبر من است و من و او فرقی نمی کنیم. بدن زنده ام هرگز به شما خدمتی نکرده تا چه رسد به جسد بی جانم، بر قبر محمد و دیگر عزیزان از خداوند برایم طلب آمرزش کنید. راضی نیستم اصرار به یافتن جنازه ام کنید و یا به خاطر من کسی را به زحمت بیندازید و دولت و سپاه را مورد سوال قرار دهید. پدر عزیزم! (در انجام تکالیف) بدهکارم، یک ماه و اندی روزه و مقداری هم برایم نماز بخوانید و مظالم را به نیت بنده به حساب 100 امام بدهید.
ای برادرانم و خواهرم! هر چند به محبت شما آگاهم ولی باید بدانید که زندگی تلخ و شیرین می گذرد و آنچه می ماند، پاکی، نماز و روزه و اطاعت از خداست، فرزندانتان را خوب تربیت کنید، قرآن بیاموزید و همچنانکه در بیماری بدنتان ناراحتید، اگر کودکتان دروغ گفت او را هم موعظه کنید.
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

 تهیه کننده:   fg-m.ir | چند جرعه معنویت