تبلیغات
 وصیت نامه شهید اسماعیل دقایقی
بسم الله الرحمن الرحیم
ربنا افرغ علینا صبراً و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الكافرین.
خدایا! امت اسلام را صبر و استقامت عطا فرما تا در مقابل دشمنان خدا و كافران، پایداری كنند و سپس بر آنان غلبه كنند. خدایا شهادت می‏دهم كه غیر از تو خدایی نیست و محمد (ص) رسول و فرستاده توست و علی (ع) وصی رسول خداست. سلام بر خاندان عصمت و طهارت. درود بر خمینی كبیر و سلام بر روحانیت معظّم و امت حزب ‏الله. خدایا از تو می ‏خواهم در هنگامی كه شیطان به سراغم می ‏آید، تو او را دور سازی و مرا قوّت و آرامش عطا فرمایی كه « لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم »
پدر و مادر گرامی در مقابل شما شرمنده‏ ام كه توفیق خدمت به شما و اجرای حقوق شما خیلی كم نصیبم گشت. بدانید كه « انّالله و انّا الیه راجعون ». إن شاءالله خداوند به شما صبر عطا فرماید و شما از جمله كسانی باشید كه مردم و خصوصاً خانواده شهدا، اسرا و معلولین را دلداری بدهید و من هم دعاگوی شما هستم.
همسر محترمه، در این حدود 5 سال زندگی از خصوصیات خوب تو بهره بردم و مرا بسیار احترام كردی كه لایق آن نبودم. پیوند من و تو با شعار اسلام و ایمان شروع شد و بعد سعی نمودیم هر روزمان با روز دیگر متفاوت باشد و احكام اسلام را پیاده كنیم و خوب می‏دانی كه راه من در ادامه این زندگی و سیر به عمل در آوردن عقیده به اسلام بوده است. چطور می‏توانستم در خانه راحت باشم و كاری نكنم، در صورتی كه جان و مال امت مسلمان ایران به سوی جبهه سرازیر است. انسان در برخورد با مصائب و مشكلات است كه لذّت ایمان و توجّه به خدا را درك می‏كند و اگر رفتن من مصیبتی برایت باشد می‏دانی كه « الذین اذا اصابتهم مصیبة قالوا انّا لله و انا الیه راجعون». در تربیت ابراهیم و زهرا سعی خود را بنما؛ برای آنها دعا می‏كنم و امیدوارم افرادی مفید برای اسلام و خط ولایت اهل بیت عصمت و طهارت و ولایت فقیه باشند. بعد از من سعی كن با مشورت آقایان علماء در قم مثلاً آقای راستی یا آقای كریمی، منطقی‌‏ترین راه را برای خود انتخاب بنمایی كه إن شاءالله اگر بهشت نصیبم شد، یكدیگر را در آنجا ملاقات كنیم. إن شاءالله با صبر و استقامت خود كه خدا بیشتر به تو دهد، اسوه‌ا‏ی درجامعه خود باشی.
برادران گرامیم و خواهران محترمه، برای شما نیز آرزوی صبر و استقامت در پیگیری اهداف اسلامی دارم. إن شاءالله
بتوانید با كار و فعالیت، خود را بیش از پیش وقف راه خدا و اسلام كنید. جهانی كه امروز پر از فسق و فجور و خیانت ابرقدرتهاست، تلاش و ایثار می‏خواهد. در راه حسین (ع) - سیدالشهداء - رفتن، حسینی شدن می‏خواهد. إن شاءالله در پیروی از راه امام امت خمینی كبیر كه همان راه خدا و قرآن و اهل بیت (ع) است، موفّق باشید. دیدن برادران رزمنده در خط اول كه با آرامش مشغول نماز هستند و با متانت، نیروهای دشمن و تانكهای او را می‏بینند و با سلاح مختصر با آنان مقابله می‏كنند، از تجلّیات حسینی شدن این امت است كه مرا به وجد آورده است. حقوق شما را آنطور كه باید رعایت ننموده‌‏ام كه إن شاءالله مرا ببخشید؛ من هم دعاگوی شما هستم. خدمت كلیه اقوام و فامیل و دوستان و آشنایان سلام عرض می‏كنم و برای آنان توفیق در خط اسلام و قرآن بودن را آرزومندم. قطعاً نتوانسته‌‏ام حقوق شما را به خوبی رعایت كنم. إن شاءالله مرا ببخشید. از همه شما التماس دعا دارم.
والسلام علی عبادالله الصالحین.
پاسدار اسماعیل دقایقی

 تهیه کننده:   fg-m.ir | چند جرعه معنویت