تبلیغات
 وصیت نامه شهید اکبر آذربایجانی
بسم الله الرحمن الرحیم
مرگ یکی از نعمات بسیار بزرگ الهی است و خدا برای بخشیدن و انعام کردن این نعمت، فرشته‌ای مأمور [کرده است] و این فرشته بر همه کس و در هر وضعیتی وارد می‌شود، پس چه نیکوست که این فرشته در میدان نبرد هراسان وارد نشود و علاوه بر نعمت مرگ، نعمت و شربت شهادت را بر لایقانش انعام کند و چه نیکوست که در آن هنگام انسان آسوده و بدون دغدغه‌ خاطر از این دنیا و زندگانیش کلمات مطهر شهادتین را بر زبان براند.
مرگ مسأله‌ای است حق و همگانی و شهادت امریست فوق‌العاده. شهادت زندگی دوباره و حقیقتی برای شهید به ارمغان می‌آورد؛ شهادت تحولی بس عظیم و بسیار مقدس در زندگی یک شهید [ایجاد می‌کند]. شهادت راهی است کوتاه و میان‌ بر برای رسیدن به درجالت عالیه و قرب الهی و پیدا کردن تقرّب به خدا و گذشتن از عالم ملکوت. شهادت سکوی پرشی برای یک انسان بریده از دنیا است، شهادت کاروان سرخ‌ فام است که قافله‌ سالار آن سرور شهیدان سیدالشهدا و حسین‌ بن‌ علی (ع) است.
شهادت تبدیل دنیا به آخرت، فانی به باقی، زندان قفس به آزادی است. این شمایید که باید با توکل به الله حافظ جمهوری اسلامی باشید و بدانید که در اساس این جمهوری اسلامی خون هزاران شهید ریخته شده است که حتی یک قطره آن با تمامی ثروت‌های جهان جبران نخواهد شد.
... دیگر نماز، نماز، نماز این ستون دین را که ما بسیار سبکش می‌شماریم، به قدری که آن را در آخر برنامه‌هایمان قرار می‌دهیم و در بعضی موارد بی‌ اهمیت‌ترین کارها را بر آن مقدم می‌داریم.
مادرجان! مگر تو سعادت مرا نمی‌خواستی، مادر عزیزم سعادت من شهادت است. برادرانم قرآن بیاموزید، احکام دین را فرا گیرید و کارهایتان را برای خدا انجام دهید.
والسلام

 تهیه کننده:   fg-m.ir | چند جرعه معنویت